Nu är det inte många dagar kvar…

Nu är det inte många dagar kvar…

VÄLKOMNA alla ni elever som ska gå hos oss på  Mullsjö folkhögskola detta läsår!
Ni kommer att få en fantastisk tid, där ni kommer att lära känna många nya människor och få vara med om mycket nytt. En tid som skapar härliga minnen att bära med sig resten av livet. Ta vara på året du har framför dig!

Torsdagen den 23 augusti kör vi igång.
Vi träffas kl 11.00 i skolans aula, med namnet Grundtvigsalen (vilken ligger i den röda tegelbyggnaden på skolområdet).
Där kommer det vara ett gemensamt upprop och sedan träffas man i sin klass för mer information. Middag serveras kl 12.00 i skolans matsal och därefter blir det åter en samling i Grundtvigsalen, innan ni får återgå till er klass igen. Har ni frågor kring skolstarten så hör gärna av er!

Vi hälsar er alla VARMT VÄLKOMNA!