Kontakt

Postadress:

Box 3
565 21 Mullsjö
Telefon: +46 (0)392-374 00 (växel)

Besöksadress:

Björksätersvägen 4-8

info@mullsjofolkhogskola.se
Bankgiro: 407-3326

Personal

Skolexpedition

Hans Noreliusson

Rektor
Telefon: 0392-374 17, 073-748 36 10
hans.noreliusson@mullsjofolkhogskola.se

Håcan Lundqvist

Ekonomi,- fastighets- och IT-ansvarig
Telefon: 0392-374 13
hacan.lundqvist@mullsjofolkhogskola.se

Ami Blom

Kurs och konferens, Bitr. rektor
Telefon: 0392-374 19
ami.blom@mullsjofolkhogskola.se

Marie-Louise Nyström

Internatföreståndare, Städledare
Telefon: 0392-37420, 070-738 29 36
marie-louise.nystrom@mullsjofolkhogskola.se

Annelie Lundstedt

Assistent
Telefon: 0392-374 16
annelie.lundstedt@mullsjofolkhogskola.se

Helena Nilsdotter

Receptionist
Telefon: 0392-374 00
helena.nilsdotter@mullsjofolkhogskola.se

Kurs och konferens

Ami Blom

Kurs och konferens, Bitr. rektor
Telefon: 0392-374 19
ami.blom@mullsjofolkhogskola.se

Anna Sandin

Kurs och konferens, Webbansvarig
Telefon: 0392-374 18
anna.sandin@mullsjofolkhogskola.se

Linjeföreståndare

Jeanette Axenfjord

Keramiklärare på Konst & Form
Telefon: 0392-374 28
jeanette.axenfjord@mullsjofolkhogskola.se

Mats Eriksson

Lärare på Allmän kurs, IT
Telefon: 0392-374 11
mats.eriksson@mullsjofolkhogskola.se

Olle Härdne

Lärare på KRIK-linjen
Telefon:
olle.hardne@krik.se

Lärare

Eva Lorin

Lärare på Allmän kurs, Bibliotek
Telefon: 0392-374 31
eva.lorin@mullsjofolkhogskola.se

Elisabeth Gillving Pettersson

Lärare på Allmän kurs
Telefon: 0392-374 36
elisabeth.gillving.pettersson@mullsjofolkhogskola.se

Madara Vaska

Bildlärare på Konst & Form
Telefon: 0392-374 00
madara.vaska@mullsjofolkhogskola.se

Ida Emanuelsson

Lärare på Allmän kurs
Telefon: 0392-374 14
ida.emanuelsson@mullsjofolkhogskola.se

Åsa Holmqvist

Lärare, SYV
Telefon: 0392-374 15
asa.holmqvist@mullsjofolkhogskola.se

Anders Engström

Fotolärare på Konst & Form
Telefon: 0392-374 39
anders.engstrom@mullsjofolkhogskola.se

Jeanette Axenfjord

Keramiklärare på Konst & Form
Telefon: 0392-374 28
jeanette.axenfjord@mullsjofolkhogskola.se

Mats Eriksson

Lärare på Allmän kurs, IT
Telefon: 0392-374 11
mats.eriksson@mullsjofolkhogskola.se

Pär Gunnarsson

Lärare
Telefon: 0392-374 00
par.gunnarsson@mullsjofolkhogskola.se

Hans Hägglund

Lärare på Allmän kurs
Telefon: 0392-374 29
hans.hagglund@mullsjofolkhogskola.se

Cecilia Lundberg

Vik. lärare, Elevassistent
Telefon: 0392-374 37
cecilia.lundberg@mullsjofolkhogskola.se

Ellinor Johansson

Keramiklärare på Konst & Form
Telefon: 0392-374 27
ellinor.johansson@mullsjofolkhogskola.se

Elisabeth Johansson Jonsson

Textillärare på Konst & Form
Telefon: 0392-374 33
elisabeth.johansson.jonsson@mullsjofolkhogskola.se

Anna Neudorf

Lärare silversmide
Telefon: 0392-374 00
anna.neudorf@mullsjofolkhogskola.se

My Chiacchiero

Sömnadslärare Konst & Form
Telefon: 0392-374 00
my.chiacchiero@mullsjofolkhogskola.se

Jaana Plate

Fotolärare på Konst & Form
Telefon: 0392-374 26
jaana.plate@mullsjofolkhogskola.se

Jenny Söderlund

Bildlärare på Konst & Form
Telefon: 0392-374 23
jenny.soderlund@mullsjofolkhogskola.se

Rebecka Zacho

Textillärare på Konst & Form
Telefon:
rebecka.zacho@mullsjofolkhogskola.se

Olle Härdne

Lärare på KRIK-linjen
Telefon:
olle.hardne@krik.se

Therese Stewart

Lärare på Allmän kurs
Telefon: 0392-374 30
therese.stewart@mullsjofolkhogskola.se

Katarina Sjöholm

Lärare på Allmän kurs
Telefon: 0392-374 00
katarina.sjoholm@mullsjofolkhogskola.se

Tolkar

Diana Samuelsson

Teckenspråkstolk/ samordnar kurser för personer med dövblindhet
Telefon: 0392-374 25
diana.samuelsson@mullsjofolkhogskola.se

Kök

Pia Bernhardsson

Kock
Telefon: 0392-374 12
pia.bernhardsson@mullsjofolkhogskola.se

Johan Hultin

Kökschef och kock
Telefon: 0392-374 12
johan.hultin@mullsjofolkhogskola.se

Charlotte Persson

Kock
Telefon: 0392-374 12
charlotte.persson@mullsjofolkhogskola.se

Carin Bender Falk

Ekonomibiträde
Telefon: 0392-374 12

Johanna Wremer

Kock
Telefon: 0392-374 12
johanna.wremer@mullsjofolkhogskola.se

Martina Höglund

Ekonomibiträde
Telefon: 0392-374 12
martina.hoglund@mullsjofolkhogskola.se

Bibliotek och material

Åsa Holmqvist

Lärare, SYV
Telefon: 0392-374 15
asa.holmqvist@mullsjofolkhogskola.se

Vaktmästare – Jourhavande vaktmästare tel 0730-55 55 94

Mats Norgren

Vaktmästare
Telefon: 0392-374 02
mats.norgren@mullsjofolkhogskola.se

Peter Holgersson

Vaktmästare
Telefon: 0392-374 02
peter.holgersson@mullsjofolkhogskola.se

Tekniker

Famia Karkanni

Tekniker, IT
Telefon: 0392-374 35
famia.karkanni@mullsjofolkhogskola.se

Lokalvård

Marie-Louise Nyström

Internatföreståndare, Städledare
Telefon: 0392-37420, 070-738 29 36
marie-louise.nystrom@mullsjofolkhogskola.se

Frida Lindstedt

Elevassistent, Lokalvårdare
Telefon: 0392-374 00
frida.lindstedt@mullsjofolkhogskola.se

Kristina Tranell

Lokalvårdare
Telefon: 0392-374 00
kristina.tranell@mullsjofolkhogskola.se

Elevvård

Åsa Holmqvist

Lärare, SYV
Telefon: 0392-374 15
asa.holmqvist@mullsjofolkhogskola.se

Frida Lindstedt

Elevassistent, Lokalvårdare
Telefon: 0392-374 00
frida.lindstedt@mullsjofolkhogskola.se

Cecilia Lundberg

Vik. lärare, Elevassistent
Telefon: 0392-374 37
cecilia.lundberg@mullsjofolkhogskola.se

Cajsa Tengblad

Samtalsstöd
Telefon: 0392-374 00
cajsa.tengblad@mullsjofolkhogskola.se

Annika Jabeskog

Elevassistent/resursperson
Telefon: 0392-374 00
annika.jabeskog@mullsjofolkhogskola.se

Michael Stein

Elevassistent/resursperson
Telefon: 0392-374 00
michael.stein@mullsjofolkhogskola.se

Emelie Moberg

Elevassistent/resursperson
Telefon: 0392-374 00
emelie.moberg@mullsjofolkhogskola.se