Kontakt

Postadress:

Box 3
565 21 Mullsjö
Telefon: +46 (0)392-374 00 (växel)

Besöksadress:

Björksätersvägen 4-8

info@mullsjofolkhogskola.se
Bankgiro: 407-3326

Personal

Skolexpedition

Hans Noreliusson

Tf Rektor
Telefon: 0392-374 17, 073-748 36 10
hans.noreliusson@mullsjofolkhogskola.se

JanOlof Svensson

Ekonomi- och fastighetsansvarig
Telefon: 0392-374 13
janolof.svensson@mullsjofolkhogskola.se

Ami Blom

Kurs och konferens, Bitr. rektor
Telefon: 0392-374 19
ami.blom@mullsjofolkhogskola.se

Annelie Lundstedt

Assistent
Telefon: 0392-374 16
annelie.lundstedt@mullsjofolkhogskola.se

Helena Nilsdotter

Receptionist
Telefon: 0392-374 00
helena.nilsdotter@mullsjofolkhogskola.se

Anneli Johansson

Internatföreståndare, Samtalsstöd
Telefon: 0392-374 32
anneli.johansson@mullsjofolkhogskola.se

Kurs och konferens

Ami Blom

Kurs och konferens, Bitr. rektor
Telefon: 0392-374 19
ami.blom@mullsjofolkhogskola.se

Anna Sandin

Kurs och konferens, Webbansvarig
Telefon: 0392-374 18
anna.sandin@mullsjofolkhogskola.se

Linjeföreståndare

Jeanette Axenfjord

Keramiklärare
Telefon: 0392-374 28
jeanette.axenfjord@mullsjofolkhogskola.se

Mats Eriksson

Lärare på Allmän linje, IT
Telefon: 0392-374 11
mats.eriksson@mullsjofolkhogskola.se

Olle Härdne

Lärare på KRIK-linjen
Telefon:
olle.hardne@krik.se

Maria Larsson

Lärare Småbrukarlinjen
Telefon: 036-520 35
maria@allmogegarden.se

Lärare

Eva Lorin

Lärare
Telefon: 0392-374 39
eva.lorin@mullsjofolkhogskola.se

Johanna Törni (sjukskriven)

Lärare på Konst & Form
Telefon: 0392-374 37
johanna.torni@mullsjofolkhogskola.se

Elisabeth Gillving Pettersson

Lärare
Telefon: 0392-374 36
elisabeth.gillving.pettersson@mullsjofolkhogskola.se

Katja Bobacka

Lärare
Telefon:
katja.bobacka@mullsjofolkhogskola.se

Åsa Holmqvist

Lärare, SYV
Telefon: 0392-374 15
asa.holmqvist@mullsjofolkhogskola.se

Anders Engström

Fotolärare
Telefon:
anders.engstrom@mullsjofolkhogskola.se

Jeanette Axenfjord

Keramiklärare
Telefon: 0392-374 28
jeanette.axenfjord@mullsjofolkhogskola.se

Mats Eriksson

Lärare på Allmän linje, IT
Telefon: 0392-374 11
mats.eriksson@mullsjofolkhogskola.se

Pär Gunnarsson

Lärare
Telefon: 0392-374 30
par.gunnarsson@mullsjofolkhogskola.se

Hans Hägglund

Lärare
Telefon: 0392-374 29
hans.hagglund@mullsjofolkhogskola.se

Ellinor Johansson

Keramiklärare
Telefon: 0392-374 27
ellinor.johansson@mullsjofolkhogskola.se

Elisabeth Johansson Jonsson

Textillärare
Telefon: 0392-374 33
elisabeth.johansson.jonsson@mullsjofolkhogskola.se

Anna Neudorf

Lärare silversmide
Telefon: 0392-374 00
anna.neudorf@mullsjofolkhogskola.se

Jaana Plate

Fotolärare
Telefon: 0392-374 26
jaana.plate@mullsjofolkhogskola.se

Jenny Söderlund

Bildlärare på Konst & Form
Telefon: 0392-374 23
jenny.soderlund@mullsjofolkhogskola.se

Olle Härdne

Lärare på KRIK-linjen
Telefon:
olle.hardne@krik.se

Therese Stewart

Lärare (vikariat)
Telefon: 0392-374 39
therese.stewart@mullsjofolkhogskola.se

Maria Larsson

Lärare Småbrukarlinjen
Telefon: 036-520 35
maria@allmogegarden.se

Bengt Sjöberg

Lärare Småbrukarlinjen
Telefon: 036-520 35

Tolkar

Birgitta Mattson

Teckenspråkstolk
Telefon: 0392-374 25
birgitta.mattson@mullsjofolkhogskola.se

Diana Samuelsson

Teckenspråkstolk/ samordnare för Aktiveringskurserna
Telefon: 0392-374 25
diana.samuelsson@mullsjofolkhogskola.se

Kök

Pia Bernhardsson

Kock
Telefon: 0392-374 12
pia.bernhardsson@mullsjofolkhogskola.se

Johan Hultin

Kökschef och kock
Telefon: 0392-374 12
johan.hultin@mullsjofolkhogskola.se

Charlotte Persson

Kock
Telefon: 0392-374 12
charlotte.persson@mullsjofolkhogskola.se

Pernilla Tengwall

Ekonomibiträde
Telefon: 0392-374 12
pernilla.tengwall@mullsjofolkhogskola.se

Johanna Wremer

Kock
Telefon: 0392-374 12
johanna.wremer@mullsjofolkhogskola.se

Martina Höglund

Ekonomibiträde
Telefon: 0392-374 12
martina.hoglund@mullsjofolkhogskola.se

Bibliotek och material

Iraj Raufi

Bibliotikarie
Telefon: 0392-374 34
iraj.raufi@mullsjofolkhogskola.se

Vaktmästare – Jourhavande vaktmästare tel 0730-55 55 94

Mats Norgren

Vaktmästare
Telefon: 0392-374 02
mats.norgren@mullsjofolkhogskola.se

Kjell Hultqvist

Vaktmästare
Telefon: 0392-374 00
kjell.hultqvist@mullsjofolkhogskola.se

Owe Andersson (tjänstledig)

Vaktmästare
Telefon: 0392-374 02
owe.andersson@mullsjofolkhogskola.se

Peter Holgersson

Vaktmästare
Telefon: 0392-374 02
peter.holgersson@mullsjofolkhogskola.se

Tekniker

Famia Karkanni

Tekniker, IT
Telefon: 0392-374 35
famia.karkanni@mullsjofolkhogskola.se

Lokalvård

Marie-Louise Nyström

Städledare
Telefon: 0392-374 12
marie-louise.nystrom@mullsjofolkhogskola.se

Frida Lindstedt

Elevassistent, Lokalvårdare
Telefon: 0392-374 00
frida.lindstedt@mullsjofolkhogskola.se

Kristina Tranell

Lokalvårdare
Telefon: 0392-374 00
kristina.tranell@mullsjofolkhogskola.se

Elevvård

Åsa Holmqvist

Lärare, SYV
Telefon: 0392-374 15
asa.holmqvist@mullsjofolkhogskola.se

Berith Ekström

Elevassistent och ekonomibiträde
Telefon: 0392-374 00
berith.ekstrom@mullsjofolkhogskola.se

Frida Lindstedt

Elevassistent, Lokalvårdare
Telefon: 0392-374 00
frida.lindstedt@mullsjofolkhogskola.se

Anneli Johansson

Internatföreståndare, Samtalsstöd
Telefon: 0392-374 32
anneli.johansson@mullsjofolkhogskola.se