Kontakt

Postadress:

Box 3
565 21 Mullsjö
Telefon: +46 (0)392-374 00 (växel)

Besöksadress:

Björksätersvägen 4-8

info@mullsjofolkhogskola.se
Bankgiro: 407-3326

Personal

Skolexpedition

Tell-Inge Leandersson

Rektor
Telefon: 0392-374 17, 073-374 17 10
tell-inge@mullsjofolkhogskola.se

Hans Noreliusson

Kurs och konferens, bitr Rektor
Telefon: 0392-374 19
hans.noreliusson@mullsjofolkhogskola.se

Annelie Lundstedt

Assistent
Telefon: 0392-374 16
annelie.lundstedt@mullsjofolkhogskola.se

Pia Bernhardsson

Receptionist
Telefon: 0392-374 00
pia.bernhardsson@mullsjofolkhogskola.se

JanOlof Svensson

Ekonomi- och fastighetsansvarig
Telefon: 0392-374 13
janolof.svensson@mullsjofolkhogskola.se

Kurs och konferens

Hans Noreliusson

Kurs och konferens, bitr Rektor
Telefon: 0392-374 19
hans.noreliusson@mullsjofolkhogskola.se

Anna Sandin

Kurs och konferens, Webbansvarig
Telefon: 0392-374 18
anna.sandin@mullsjofolkhogskola.se

Linjeföreståndare

Mats Eriksson

Allmän linje, IT
Telefon: 0392-374 11
mats.eriksson@mullsjofolkhogskola.se

Jenny Söderlund

Bildlärare
Telefon: 0392-374 23
jenny.soderlund@mullsjofolkhogskola.se

Lärare

Jeanette Axenfjord (föräldrarledig)

Konst & formlinjen
Telefon: 0392-374 28
jeanette.axenfjord@mullsjofolkhogskola.se

Mats Eriksson

Allmän linje, IT
Telefon: 0392-374 11
mats.eriksson@mullsjofolkhogskola.se

Pär Gunnarsson

Lärare
Telefon: 0392-374 30
par.gunnarsson@mullsjofolkhogskola.se

Örjan Henriksson

Fotolärare
Telefon: 0392-374 31
orjan.henriksson@mullsjofolkhogskola.se

Åsa Holmqvist

Lärare, SYV
Telefon: 0392-374 15
asa.holmqvist@mullsjofolkhogskola.se

Ellinor Johansson

Keramiklärare
Telefon: 0392-374 27
ellinor.johansson@mullsjofolkhogskola.se

Peter Johansson

Lärare och teckenspråkstolk
Telefon: 0392-374 08
peter.johansson@mullsjofolkhogskola.se

Elisabeth Johansson Jonsson

Textillärare
Telefon: 0392-374 33
elisabeth.johansson.jonsson@mullsjofolkhogskola.se

Matthias Mogensen

Bildlärare
Telefon: 0392-374 23

Ulf Petersson

Lärare
Telefon: 0392-374 14
ulf.petersson@mullsjofolkhogskola.se

Jaana Plate

Fotolärare
Telefon: 392-374 26
jaana.plate@mullsjofolkhogskola.se

Anna Neudorf

Lärare silversmide
Telefon: 0392-374 00
anna.neudorf@mullsjofolkhogskola.se

Jenny Söderlund

Bildlärare
Telefon: 0392-374 23
jenny.soderlund@mullsjofolkhogskola.se

Hans Hägglund

Lärare
Telefon: 0392-374 29
hans.hagglund@mullsjofolkhogskola.se

Eva Lorin

Lärare
Telefon: 0392-374 39
eva.lorin@mullsjofolkhogskola.se

Johanna Törni

Lärare
Telefon: 0392-374 37
johanna.torni@mullsjofolkhogskola.se

Maria Larsson

Lärare Småbrukarlinjen
Telefon:
maria@allmogegarden.se

Bengt Sjöberg

Lärare Småbrukarlinjen
Telefon:
bengt@allmogegarden.se

Tolkar

Peter Johansson

Lärare och teckenspråkstolk
Telefon: 0392-374 08
peter.johansson@mullsjofolkhogskola.se

Diana Samuelsson

Teckenspråkstolk/ samordnare för Aktiveringskurserna
Telefon: 0392-374 25
diana.samuelsson@mullsjofolkhogskola.se

Stefan Coster

Teckenspråkstolk
Telefon: 0392-374 38
stefan.coster@mullsjofolkhogskola.se

Kök

Alexandra Alpteg (föräldrarledig)

Ekonomibiträde
Telefon: 0392-374 12
alexandra.alpteg@mullsjofolkhogskola.se

Johan Hultin

Kökschef och kock
Telefon: 0392-374 12
johan.hultin@mullsjofolkhogskola.se

Pernilla Tengwall

Ekonomibiträde
Telefon: 0392-374 12
pernilla.tengwall@mullsjofolkhogskola.se

Johanna Wremer

Kokerska
Telefon: 0392-374 12
johanna.wremer@mullsjofolkhogskola.se

Charlotte Persson

Kokerska
Telefon: 0392-374 12
charlotte.persson@mullsjofolkhogskola.se

Pia Bernhardsson

Ekonomibiträde
Telefon: 0392-374 12
pia.bernhardsson@mullsjofolkhogskola.se

Marie-Louise Nyström

Ekonomibiträde
Telefon: 0392-374 12
marie-louise.nystrom@mullsjofolkhogskola.se

Ulrika Nydestam

Internatföreståndare
Telefon: 0392-374 32
ulrika.nydestam@mullsjofolkhogskola.se

Bibliotek och material

Iraj Raufi

Bibliotikarie
Telefon: 0392-374 34
iraj.raufi@mullsjofolkhogskola.se

Anneli Johansson

Materialansvarig för textilen, Samtalsstöd
Telefon: 0392-374 22
anneli.johansson@mullsjofolkhogskola.se

Vaktmästare – Jourhavande vaktmästare tel 0730-55 55 94

Mats Norgren

Vaktmästare
Telefon: 0392-374 02
mats.norgren@mullsjofolkhogskola.se

Kjell Hultqvist

Vaktmästare
Telefon: 0392-374 00
kjell.hultqvist@mullsjofolkhogskola.se

Owe Andersson

Vaktmästare
Telefon: 0392-374 02
owe.andersson@mullsjofolkhogskola.se

Tekniker

Tommy Johansson

Tekniker, IT
Telefon: 0392-374 35
tommy.johansson@mullsjofolkhogskola.se

Lokalvård

Kristina Tranell

Lokalvårdare
Telefon: 0392-374 00
kristina.tranell@mullsjofolkhogskola.se

Frida Lindstedt

Elevassistent, Lokalvårdare
Telefon: 0392-374 00
frida.lindstedt@mullsjofolkhogskola.se

Elevvård

Åsa Holmqvist

Lärare, SYV
Telefon: 0392-374 15
asa.holmqvist@mullsjofolkhogskola.se

Anneli Johansson

Materialansvarig för textilen, Samtalsstöd
Telefon: 0392-374 22
anneli.johansson@mullsjofolkhogskola.se

Berith Ekström

Elevassistent och ekonomibiträde
Telefon: 0392-374 00
berith.ekstrom@mullsjofolkhogskola.se

Frida Lindstedt

Elevassistent, Lokalvårdare
Telefon: 0392-374 00
frida.lindstedt@mullsjofolkhogskola.se