Julbord, julmusik & julstämning

Julbord, julmusik & julstämning

Endast en vecka kvar av höstterminen. Att det går mot jul märks överallt…och självklart även på Mullsjö folkhögskola. Som traditionen bjuder dukar skolans kökspersonal upp ett fantastiskt läckert julbord, som både elever och personal får njuta av. Matsalen var vackert dukat och ena hörnet av rummet var även pyntat med skolans alldeles egna lilla tomteband (vilket vi från hemlig källa fått informationen, att bakom den briljanta förklädnaden ;) gömde sig faktiskt skolans egna lärare!!!) Ett stort TACK säger alla vi som fick äta gott och njuta av julstämning en helt vanlig vardag.

Kökspersonalen lägger en sista hand vid det fint uppdukade julbordet.

Det var många läckerheter som prydde bordet!

Tomtenissarna bidrog med ”julfeelingen”…

Alla åt tacksamt av en otroligt fin onsdagslunch!