Vill du studera hos oss – hör av dig!

Vill du studera hos oss – hör av dig!

Tveka inte att höra av dig. Även om kurser är välfyllda så får vi ibland in återbud… och kanske blir det då en ledig plats för just DIG!

Hos oss finns mycket roligt att välja på. Dessutom finns möjlighet att bo på skolans internat, vilket enligt många av våra elever är pricken över “i:et” när man studerar på folkhögskola. Du kan läsa allmän linje med olika inriktningar, åka ut som volontär eller helt enkelt fördjupa dig i internationella frågor. Du kanske vill gå på djupet med din tro? Då finns Bibellinjen Ung Tro. Gillar du att skapa så har vi flera konstinriktningar på skolan. Du kan fördjupa dig i keramik, foto, bild och textil. Som sagt, vill du studera hos oss – hör av dig!

Varmt välkommen till ett oförglömligt år på Mullsjö folkhögskola!

Kontakta oss via mail eller ring: 0392 – 374 00